Zij blij-dag: 7 mei 2011 (21 Apr 2011)
Op 7 mei, daags voor Moederdag, lanceert Vrouw & Maatschappij de ZIJ BLIJ-DAG!
Op 7 mei, daags voor Moederdag, lanceert Vrouw & Maatschappij de ZIJ BLIJ-DAG! Met deze dag wil Vrouw & Maatschappij alle vrouwen en mannen, moeders en vaders vieren die GEZIN, ZORG & ARBEID combineren. Zij leveren allen fantastisch werk, maar deze combinatie is niet altijd even gemakkelijk.
Als Vrouw & Maatschappij hebben we een sterke traditie in het uitdenken van concrete beleidsvoorstellen. Zo is dat ook voor deze actie. We koppelen onze voorstellen aan de idee van het zorgplafond. Een heleboel mensen krijgen op verschillende manieren af te rekenen met een zorgplafond:
Mannen lopen tegen onzichtbare grenzen aan als het gaat om zorg. In de bedrijfswereld heerst niet altijd een vadervriendelijke mentaliteit, maar ook de vaders zelf creëren hun eigen zorgplafond.
Heel wat mensen, mannen en vrouwen, slagen er maar met grote moeite in om een carrière te combineren met kinderen of de zorg voor ouders. Zeker de sandwichgeneratie en ook éénoudergezinnen stoten tegen een zorgplafond.
Het zorgplafond kan ook een financieel plafond zijn. Voor sommige mensen is het financieel allesbehalve evident om een huishouden te runnen, te gaan werken en de opvang voor de kinderen te betalen.

