Persoonlijk

  • Geboren op 7 maart 1969 in Leuven
  • Dochter van Jef en Mia, zus van Johan, Bart en Lut
  • 1981-1987: Heilig Hartcollege, Latijn-Grieks
  • 1991: licentiaat Politieke en Sociale Wetenschappen KU Leuven
  • 1992: Master in Europese overheidsadministratie aan Londen School of Economics and Political Sciences
  • 1993:  Licentie Europees recht, Straatsburg, Université Robert Schuman
  • 1999: gehuwd met Wouter Vermeulen
  • 15 januari 2001: mama van een eerste dochter, Benthe
  • 10 augustus 2004: mama van een tweede dochter, Melanie

Politiek

  • 1998-2003: arrondissementeel voorzitster Vrouw & Maatschappij Leuve
  • 1999: kandidaat voor de Kamer als laatste opvolger
  • 2000: kandidaat gemeenteraadsverkiezingen (699 voorkeurstemmen) en verkozen tot provincieraadslid in Vlaams-Brabant (3.135 voorkeurstemmen)
  • 2003: kandidaat voor de Kamer als eerste opvolger (6.703 voorkeurstemmen)
  • 2004: gemeenteraadslid Leuven in opvolging
  • 2005: verkozen als algemeen voorzitster van Vrouw & Maatschappij en als lid van het wekelijkse partijbureau van CD&V
  • 2006: verkozen tot gemeenteraadslid in Leuven (1.573 voorkeurstemmen)
  • 2006-2008: fractieleidster CD&V in de gemeenteraad en voorzitster van de sociale huisvestingsmaatschappij Dijledal
  • 2007: kandidaat senator als derde opvolger (32.156 voorkeurstemmen)
  • maart-december 2008: senator
  • sinds april 2008: schepen van Sport, Communicatie, Handel en Landbouw in Leuven
  • 2009: kandidaat voor het Vlaams Parlement als eerste opvolger (8.378 voorkeurstemmen)
  • juli 2009-juni 2010: senator

Professioneel

  • 1993-1995: raadgeefster kabinet Minister Smet, cel gelijke kansenbeleid
  • 1995-1999: raadgeefster kabinet Staatssecretaris Moreels, verantwoordelijk voor ontwikkelingssamenwerking met West-Afrika en Azië
  • 1999-2000: fractiemedewerkster CD&V-fractie Vlaams Parlement bevoegd voor het thema welzijn
  • 2000-2004: projectverantwoordelijke NGO Wereldsolidariteit, verantwoordelijk voor Latijns-Amerika
  • 2004-2008: raadgeefster op het kabinet van de Vlaams Minister-President (Yves Leterme en Kris Peeters), bevoegd voor de dossiers gelijke kansen, ontwikkelingssamenwerking en studiedienst
  • maart-december 2008: senator
  • sinds april 2008: schepen van Sport, Communicatie, Handel en Landbouw in Leuven
  • juli 2009-juni 2010: senator

Portret Els Van Hoof